Boğaziçi Üniversitesi 5. Kurumsal Sürdürülebilirlik ve Sorumluluk Zirvesi

Boğaziçi Üniversitesi 5. Kurumsal Sürdürülebilirlik ve Sorumluluk Zirvesi 14 Aralık 2023 Perşembe günü çevrimiçi gerçekleşiyor…


Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) tarafından Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı (UN SDSN) Türkiye'nin katkılarıyla, Beşinci Kurumsal Sürdürülebilirlik ve Sorumluluk Zirvesi 14 Aralık'ta çevrimiçi oturumlar ile düzenleniyor. Dünyada ve Türkiye’de sürdürülebilirlik alanında çalışan birçok uzman ile çeşitli kurumların temsilcilerinin ağırlanacağı Zirve, bu yıl "Üçüz Dönüşüm" teması ile toplanıyor.


Zirvenin açılış konuşmasını gerçekleştirecek olan Columbia Üniversitesi öğretim üyesi ve UN SDSN Küresel Başkanı Prof. Dr. Jeffrey D. Sachs, bölgedeki enerji sorunları ve güvenlik gerilimlerinin varlığında Türkiye ve bölge ülkeleri için yeşil, dijital ve toplumsal dönüşümlerin getirmekte olduğu fırsatlar ile ilgili düşüncelerini paylaşıyor.


Yaşamakta olduğumuz ekolojik, ekonomik ve sosyal sorunların çözümünde, kurumların ve bireylerin "Üçüz Dönüşüm"e yönelik proje ve çalışmalarının ele alınacağı 5. Boğaziçi Üniversitesi Kurumsal Sürdürülebilirlik Zirvesi, sürdürülebilirlik perspektifinden üçüz dönüşümün yol haritasını akademi, iş dünyası, kamu ve STK temsilcileriyle ele alıyor.

Zirveyi Youtube Kanalımızdan İzleyebilirsiniz 

https://www.youtube.com/watch?v=SKVoV0e_nPY